Pierwsza przestrzeń coworkingowa w Żorach już otwarta… ale czym właściwie jest coworking?

lip 2, 2020 | Informacje, ŻORY

Wiele się słyszy o tym, że w dużych miastach pojawiają się nowe przestrzenie coworkingowe przeznaczone dla freelancerów. Jednak wiele osób nawet nie wie, że z takiej przestrzeni może korzystać każdy, bez wyjątku. Potrzebujesz spokojnego miejsca do pracy, gdzie w razie problemów ktoś wyciągnie do Ciebie pomocą dłoń? To w takim razie coworking jest dla Ciebie!

Czym jest coworking?
Jest to przestrzeń, która zapewnia wspólne środowisko pracy dla wielu różnych dziedzin od programowanie, poprzez grafikę, dziennikarstwo, marketing, aż po dziedziny nauki. A to jest tylko kilka przykładów. W przestrzeni coworkingowej spotykają się różni ludzie, o różnych poglądach, z konkretną potrzebą – pracy. Jednak na niej relacja tych ludzi się nie kończy.

Co oferuje coworking?
W takim miejscu znajdują się wspólne elastyczne udogodnienia, każdy ma dostęp do sieci biznesowej i społecznej dla różnych grup profesjonalistów i przedsiębiorców. Jest to środowisko working alone togheter („pracujemy indywidualnie, ale razem”), które pozwala pozbyć się uczucia samotności i wyobcowania. Przy okazji zapewnia potrzebne wsparcie profesjonalistów z wielu różnych dziedzin. Korzystanie z coworkingu ułatwia współpracę, interakcję ludzi z różnych dziedzin, jak i również pozwala tworzyć sieć relacji między członkami grupy.
Najczęściej w przestrzeni coworkingowej każdy znajdzie biurko, szafkę i dostęp do internetu. Czyli jedne z istotniejszych elementów potrzebnych do produktywnej pracy.

Dla kogo przeznaczony jest coworking?
Dla każdego, kto odczuwa taką potrzebę. Od freelancerów (wolnych strzelców), osób zatrudnianych zdalnie, aż po osoby samozatrudnione i te, które nie utrzymują żadnego zatrudnienia (np. studenci). Każdy kto poszukuje spokojnego miejsca do pracy, do rozwoju swoich pasji (np. fotografia) znajdzie w przestrzeni coworkingowej to czego szuka.

Jesteś zainteresowany wynajęciem przestrzeni coworkingowej?
Zadzwoń: 790 351 566
Napisz: biuro@arpsa.pl

Źródła: Coworking – geneza zjawiska i perspektywy rozwoju – Paulina Stachura, Karolina Kuligowska; nk